Share:
 

1st Grade..

1920-21       G Skiller, G Norman, W Lindsay, G Dunlop, A Humphrey, J Pryce, W Frost, C Ives, M Barker, J Frost, F Humphrey, W Norman, E Kerns, H Frost.

1960-61      W Phillips, N Wilson (C), C Fost, J Harrowell, W Ford, G Hearne, F Martin, J Harding, P Martin, E Charmers, R Norman.

1994-95      S Milne (C), M Danckert, P Watt, D Rowe, A O’Malley, W Lothian, B Davis, M Elliott, M Hall, S.Dmytryk, M Pate.

1996-97       S.Milne (C), D Wotherspoon, A O’Malley, B Davis, L Thompson, D Rowe, D Jacobs, M Pate, G.Hemmings, A Emery, T Hoare.

1999-00           D Rowe (C), A Greer, A O’Malley, D Wotherspoon, L Thompson, M Robertson, S Milne, J.Rowe, S Robertson, S Jarvis, A Emery.

2002-03     D.Rowe (C), M Robertson, M Pate, J Rowe, L Thompson, S Priestley, S Jarvis, B Garrett, S Robertson, B Olsen, A O'Malley

2007-08     J.Rowe (C), D.Rowe, S.Robertson, M.Robertson, A.McKenzie, B.Collier, S.McCabe, A.Emery, Jared Howe, B.Jones, D.Way, D.Nugent, T.Scott

2013-14     S. Jarvis (C), J.Rowe, S.Robertson, M.Robertson, M.Pate, S.McCabe, C.Clement, C.Masters, D.Robertson, H.Woodhead, C.King, D.Nugent, A.Roche

2014-15     S. Jarvis (C), M.Robertson, S.McCabe, C.Clement, C.King, D.Robertson, H.Woodhead, D.Heuston, A.Roche, Adam Danckert, T.Allard

 

2nd Grade

1984-85    W Tobin (C), D Scott-Orr, R Turner, F O’Toole, M Harvey, D Brooker, M Ryan, B Phillips, C McMaster, G Blackmore, J Geercke, S Milne.

1990-91    I Moad (C), J Pate, K Williams, L Wilmont, P Inwood, D Hancock, K Stewart, J Geercke, T Blackburn, M Introna, M Bury.

1994-95    I Moad (C), P Koen, R Masters, D Hancock, A Donovan, S Makepeace, B Hooker, M Sawyer, B Swaine, A Greer, W Parkes.

1998-99    D Hancock (C), B Darling, M Danckert, M Sawyer, S Dmytryk, K Best, R Masters, I Moad, B Jones, M Bury, R Champion, G Patterson, M Robertson.

2002-03  D.Hancock, M.Danckert, D.Jarvis, B.Jones, L.Brest, M.Sawyer, S.Milne, S.McCabe, D.Nugent, M.Ahearn, B.Williams, J.Darling 

2014-15  J.Howe (C), J.Robinson, S.Selman, C.Swaine, S.Robertson, C.Masters, D.Nugent, J.Wooden, B.Dawes, L.Sullivan, R.Lavery

3rd Grade

1976-77    L Bowcock (C), W Barr, K Best, F O’Toole, B Phillips, B Sinclair, J Lerway, J Adland, J Imber, H King, G Scott-Orr, K Jarvis, T Jones, M Walker, R O’Toole.

1978-79    K Dorrough (C), W Banks, W Barr, L Barrett, D Bickle, M Carter, B Evans, R Forbes, W Jeener, D Jones, S Kirk, B Knevitt, J Luck, J Lerway, G Mortimer, F O’Toole, R O’Toole, B Phillips, O Rees, D Reid, B Sinclair, C Smith, K Stewart, C Suttie, P Touzel.

1986-87    S Czisz (C), R March, G Blackmore, J Swaine, A Sopp, C Cameron, B Knight, T Newsom, D Casey, B Phillips, D Scott-Orr, R Jarvis.

1990-91    W Sawers (C), A Bellingham, M Burgin, S Ryan, R Ursem, B Davis, F O’Toole, W Wotherspoon, J Davidson, M Withers, M Elliott.

1994-95    W Sawers (C), F O’Toole, R Ursem, D Koen, M Wotherspoon, J Swaine, G Hales, P Mailes, A Kay, A Lerway.

1995-96    W Sawers (C), R Ursem, D Koen, G Hales, F O’Toole, A Lerway, A Emery, G Shepherd, B Swaine, D Hancock, M Wotherspoon.

1996-97    W Sawers (C) R Ursem, P Koen, D Koen, B Rhodes, B Jones, G Hales, A Bolte, A Lerway, J Rowe, A Donovan, S Ryan, S Jarvis, B Darling, C Simpson.

1998-99    P Koen (C), D Koen, A Gilbert, G Hales, L Rash, D Fletcher, D Stack, C Simpson, R Ursem, A Emery, A Moore.

2000-01

4th Grade

1991-92    G Scott (C), A Kay, W Mahoney, B Riddle, D Koen, A Greer, D Fletcher, J Geercke, D Brian, D Lewis, A Newsom, C Watson.

1995-96    D Fletcher (C), J Stone, K Mezzone, J Carter, R Hubbard, S Sorrenson-Rae, T Newsom, S Robertson, K Williams, K York, J Davidson.

2002-03

2004-05

2007-08

2010-11

5th Grade

1979-80    N Jarvis (C), A Jarvis, H King, G Hobson, A Kent, S McCrossin, G Skelton, C Bennett, S Travenon, M Lavery, T Ahearn, C Campbell, A Sopp, B Parry, M Budd, B Haynes-Lovell.

1986-87    W Barr (C), P Henderson, M Banks, D Britt, G Scott, B Peters, B Haynes-Lovell, G Johnson, P James, P Morgan, K Smith.

1989-90    W Barr (C), G Scott, D Hastie, S Wilson, G Johnson, P Morgan, A Greer, B Phillips, M Smith, K Smith, W Tobin, I Kitching, W Banks, D Larcombe.

1990-91    W Barr (C), G Johnson, P Morgan, A Greer, B Phillips, M Smith, K Smith, W Tobin, I Kitching, W Banks, D Larcombe.

1992-93    W Barr (C), D Andrews, M Smith, B Mungovan, B Phillips, D Hastie, B Jones, S Sorrenson-Rae, M Smith, S Blackmore, S King.

6th Grade

1994-95    T Hughes (C), C Wilson, P Leary, S Tobin, G Tobin, S Garske, A Ivani, J Evans, D Toovey, D Halliday, S Tromp, M Newton, D Bembrick.

2000-01

2004-05

2010-11

 7th Grade / 6th Division

2014-15  

 

One Day Comp
2002-03

2003-04

Prudential Cup

1981-82    T Walters (C), R Masters, J Geercke, D Scott-Orr, I Moad, R Jarvis, W Mahoney, G Stevenson, R McLeod, G Blackmore, B Phillips, D Dudman, D Lavery.

1982-83    T Walters (C), D Campbell, R Masters, G Blackmore, R Jarvis, P Keyes, A Gabb, I Moad, J Geercke, D Lavery, C McMaster, C Bennett.